Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2020/2021. Podczas uroczystego apelu, który odbył się na boisku szkolnym przy ul. Wojska Polskiego, nagrodzono absolwentów minionego roku szkolnego klas liceum i technikum. Wyróżnieni uczniowie otrzymali Stypendium Starosty Legnickiego, które wręczył  Etatowy Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński.

Uczniowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z nauką, ale również z przestrzeganiem nowego reżimu sanitarnego. Wszystkie obiekty szkoły wyposażone zostały w bezdotykowe  stacje i dozowniki do dezynfekcji rąk, termometry oraz środki do dezynfekcji.

Czas wakacji był dla szkoły okresem intensywnych prac remontowych. W budynku przy ul. Wojska Polskiego wyremontowano pracownię zajęć teoretycznych, zrealizowano ostatni etap modernizacji sanitariatów,  a przed szkołą wykonano nową nawierzchnię brukową. W hali sportowej przy ul. Matejki rozpoczęta została  duża inwestycja związana z remontem zaplecza sanitarnego.Przy wszystkich obiektach szkolnych na bieżąco przeprowadzane są prace polegające na utrzymaniu trenów zielonych. Ponadto przy hali sportowej pomalowano ogrodzenie. Nowo wyremontowane  pomieszczenia z przeznaczeniem na  szatnie uczniowskie czekają na uczniów w budynku przy ul. Witosa.

Ponadto  we wszystkich obiektach szkolnych zostały wykonane niezbędne prace konserwacyjne i porządkowe.