8 października br.  odbyły się wyjątkowe, bo setne obrady Zarządu Powiatu Legnickiego. Pierwsze posiedzenie organu wykonawczego, którego przewodniczącym jest Starosta Legnicki Adam Babuśka, odbyło się 29 listopada 2018 roku. W skład Zarządu Powiatu VI kadencji oprócz Przewodniczącego wchodzą: Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński oraz Członkowie Zarządu – Grzegorz Gapski i Anna Rozmus-Cieślik. Zwyczajowo obrady odbywają się w czwartki, w Starostwie Powiatowym w Legnicy. Podejmowane są na nich nie tylko uchwały Zarządu, ale też w trakcie ich trwania opiniuje się projekty uchwał Rady Powiatu, przyjmuje informacje m.in. od jednostek organizacyjnych, jak również pracuje nad najistotniejszą dla Powiatu uchwałą budżetową oraz innymi bieżącymi sprawami.

Na każdym posiedzeniu Zarządu są też obecni Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska oraz Główny Specjalista Biura Rady i Zarządu Powiatu Izabella Studzińska, która odpowiedzialna jest za wymagające szczególnej staranności zebranie materiałów, przygotowanych wcześniej przez Dyrektorów wydziałów i jednostek organizacyjnych Powiatu.