Bieżąca sytuacja epidemiczna związana z zagrożeniem koronawirusem i działania z nią związane prowadzone na terenie Województwa Dolnośląskiego, były głównym tematem posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się 8 października br. w naszym Starostwie.

Spotkaniu przewodniczył Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski. Udział w nim wzięli przedstawiciele władz miast: Prezydent Miasta Legnica Tadeusz Krzakowski, Wiceburmistrz Polkowic Wojciech Marciniak; władz powiatów: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Polkowicki Jan Wojtowicz, Członek Zarządu Powiatu Lubińskiego Bernard Langner. W posiedzeniu uczestniczyli także Komendant Miejski Policji w Legnicy insp. Leszek Zagórski, Zastępca Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podinsp. Adam Szymański oraz Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy Anna Płotnicka-Mieloch.  Nie zabrakło również służb sanitarnych: Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legnicy Jacka Watrala, Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubinie Janiny Szelągowskiej oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Polkowicach dr. Zenony Jasiurkowskiej. Wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, na czele z Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Rafałem Wolanowskim.