Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas, w którym liczy się każdy człowiek. To czas magii i świątecznych cudów, wzruszenia, zjednoczenia, a także otwierania serc na potrzeby drugiego człowieka.

Tegoroczny finał Szlachetnej Paczki objął Patronatem Honorowym Starosta Legnicki Adam Babuśka. Również pracownicy naszego Starostwa otworzyli swoje serca i wsparli rodziny potrzebujące pomocy. Odzew naszych urzędników był ogromny. W bezinteresowną pomoc dla potrzebujących rodzin włączyły się poszczególne wydziały naszego Starostwa. Finał zbiórki przerósł najśmielsze oczekiwania.

„Weekend cudów” czyli 12 i 13 grudnia br. były pracowite dla 16 wolontariuszy Szlachetnej Paczki, którzy z pomocą przygotowaną przez darczyńców dotarli do 22 rodzin z Legnicy i powiatu legnickiego. Szlachetna paczka działa już od 20 lat, jednocząc Polaków w pomaganiu tym, którzy tego najbardziej potrzebują – rodzinom, dzieciom, osobom starszym- spełniając ich marzenia, często przyziemne, skromne, ale mające dla nich ogromne znaczenie.  Warto podkreślić, że mimo pandemii nie brakuje ludzi, którzy chcą pomagać innym. Średnia wartość paczki dla jednej rodziny to blisko 3500 zł, a średnia ilość osób zaangażowanych w jej przygotowanie wyniosła 19 osób.