Przedświąteczny czas napawa optymizmem i wiarą w lepsze jutro. Klimat Świąt Bożego Narodzenia wypełnił korytarze i pokoje naszego Starostwa. W takim świątecznym nastroju 17.12. br. odbyła się ostatnia w tym roku XXII sesja Rady Powiatu Legnickiego.  Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa odbyła się ona w trybie zdalnym. Udział w posiedzeniu wzięło 14 Radnych. Sesję otworzył i obrady prowadził Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń.

Posiedzenie rozpoczęło się przyjęciem protokołu z XXI sesji Rady Powiatu Legnickiego oraz przedstawieniem sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 do 30 listopada 2020 r., które zaprezentował Starosta Legnicki Adam Babuśka.

W dalszej części posiedzenia Skarbnik Powiatu Marta Płosińska przedstawiła założenia budżetu na 2021 rok.  Nasi Radni zagłosowali jednomyślnie, przyjmując uchwałę budżetu Powiatu Legnickiego na 2021 r. Następnie przyjęte zostały uchwały:

• w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego,
  • w sprawie ustalenia wykazu wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego   2020,
  • w sprawie zmiany budżetu Powiatu Legnickiego na 2020 rok,
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego,
  • w sprawie planu pracy Rady Powiatu Legnickiego na 2021 rok,
  • podjęcie uchwały w sprawie regulaminu określającego wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw,
  • podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wysokości stawek kwotowych opłat za usunięcie pojazdów z drogi oraz ich parkowanie.

Na zakończenie posiedzenia Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński przekazali wszystkim Radnym oraz mieszkańcom naszego powiatu świąteczne życzenia. Naszym Mieszkańcom wspaniałych i rodzinnych świąt życzył również Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń.

Świąteczny klimat pozostaje w sercach naszych Radnych i Mieszkańców Powiatu, niosąc wszystkim nadzieję na lepszy 2021 rok.