Zakończone zostały prace związane z realizacją zadania polegającego na zabezpieczeniu i stabilizacji osuwiska wraz z odbudową drogi powiatowej nr 2180D w miejscowości Bieniowice. Był to ostatni etap remontu drogi, którego inicjatorem w 2016 roku była ówczesna Starosta Legnicki Janina Mazur.

21 grudnia br.  uroczyście przecięto wstęgi i droga jest już przejezdna dla użytkowników. Udział w uroczystości wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski oraz inni zaproszeni goście.

Przebudowa drogi prowadzona była we współpracy finansowej z Gminą Kunice, która przeznaczyła na ten cel 169 645,31 zł oraz przy udziale dofinansowania ze środków otrzymanych z dotacji celowej budżetu państwa na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych w kwocie 1  356 313,00 zł. Łączna wartość prac została ustalona na kwotę 1 695 603,63 zł.