Organizowana przez Studio Wschód przedświąteczna zbiórka darów dla naszych Rodaków zamieszkujących na Kresach, do której na przestrzeni lat dołączyli nie tylko ci, dla których Kresy były i są drugim domem, ale także ludzie o wielkich sercach, wspierani przez różne instytucje, urzędy, szkoły, miała swój finał w naszym Starostwie 22 grudnia br.

Gośćmi Staroty Legnickiego Adama Babuśki oraz Wicestarosty Janiny Mazur byli przedstawiciele Fundacji wraz z jej Prezesem Grażyną Orłowską – Sondej oraz Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” dr Tadeusz Samborski.

Od kilku lat akcję z powodzeniem wspiera nasze Starostwo wraz z jednostkami organizacyjnymi. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem pracowników i pokazuje, jak wielu ludziom los naszych Rodaków na Kresach nie jest obojętny.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszych życzeń. I takie właśnie bezpośrednie i wyjątkowe życzenia dla Polaków na Kresach złożone przez Starostę Legnickiego Adama Babuśkę, Wicestarostę Legnickiego Janinę Mazur, Dyrektor Elżbietę Iwanicką oraz dr. Tadeusza Samborskiego przekazane zostały naszym Rodakom podczas realizacji nagrania o przebiegu akcji w naszym Starostwie.  W tym roku do naszych Rodaków trafią również życzenia, na wyjątkowych kartkach świątecznych, które własnoręcznie wykonali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie.

Inicjatywa Pani Grażyny Orłowskiej - Sondej polega na przygotowaniu paczek, które potem są przekazywane naszym Rodakom na Kresach. Do paczek trafiają podstawowe produkty spożywcze, słodycze, kosmetyki i środki chemiczne. Wszystko to, co mogłoby pomóc i jednocześnie sprawić radość.

I właśnie 22.12 br. bus pełen świątecznych prezentów dla naszych Rodaków na Kresach wyjechał spod Starostwa. Akcję zorganizowała i koordynowała Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, przy współpracy z Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Elżbiety Iwanickiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły tę wyjątkową inicjatywę.