Wszystko zaczęło się ponad dwa tysiące lat temu, w Betlejem, gdzie narodził się Jezus Chrystus.  W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień, od którego odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony jest przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Dziś, 23 grudnia br. płomień Betlejemskiego Światełka Pokoju zapłonął w Starostwie Powiatowym, rozjaśniając korytarze budynku.  Legniccy harcerze z 710. Drużyny Wędrowniczej Kedyw z Drużynowym Arturem Torbińskim przynieśli i przekazali Staroście Legnickiemu Adamowi Babuśce oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu Aleksandrowi Kostuniowi Betlejemskie Światełko Pokoju.

W historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniającym się świecie, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.