Akcję szczepień w Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych „Prząśnik” w Brenniku poprzedziła organizowana przed budynkiem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy konferencja prasowa. Udział w niej wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Zastępca Prezydenta Miasta Legnicy Krzysztof Duszkiewicz, Dyrektor Anna Płotnicka - Mieloch, dr Ryszard Kępa oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu dr Paweł Grabek.

19.01 br. w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych „Prząśnik” w Brenniku zostały przeprowadzone szczepienia przeciw Covid-19 dla Mieszkańców, którzy wypełniając deklarację, zdecydowali się poddać dobrowolnemu szczepieniu.

W skład zespołu lekarskiego, który kwalifikował podopiecznych do szczepień przeciw Covid-19 był nasz Radny dr Paweł Grabek.

W DPS „Przaśnik” do szczepień przeciw COVID-19 zakwalifikowano i zaszczepiono łącznie
66-u Mieszkańców. Na terenie Domu zorganizowano dwa punkty szczepień, które DPS „Prząśnik” wyposażył w 2 osobne stanowiska komputerowe z dostępem do sieci, dwa koncentratory tlenu, defibrylator AED oraz pozostałe wymagane oprzyrządowanie i wyposażenie. Kwalifikacja do szczepień oraz szczepienia przebiegały w obecności personelu DPS „Prząśnik”, który zadbał o to, by cała akcja przebiegła w sposób bezpieczny z zachowaniem reżimu sanitarnego.  Po wykonaniu szczepień w dwóch punktach budynków mieszkalnych DPS „Prząśnik”. Druga dawka szczepionki dla Mieszkańców DPS „Prząśnik” zostanie podana za 3 tygodnie.