Z zachowaniem reżimu sanitarnego 27.01 br. w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie odbyło się uroczyste otwarcie Hali Sportowej po realizacji zadania pod nazwą „Remont i modernizacja zaplecza hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie przy ul. Matejki 1 w Chojnowie”. Udział w uroczystości wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński oraz Radni Powiatu – Dariusz Wołoszyn oraz Andrzej Tracz, a także Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Skowroński oraz inni zaproszeni goście.

Zrealizowanie tej inwestycji jest z pewnością powodem do dumy i satysfakcji. Dzięki wspólnemu wysiłkowi powstał nowoczesny obiekt, który z pewnością będzie wizytówką naszej Jednostki i Powiatu Legnickiego. Dzięki niemu możliwe będzie propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia oraz zachęcanie do uprawiania sportu.

Podczas uroczystości wyróżniono ucznia PZS - Krystiana Katrę, który zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski K-1 Rules w kategorii junior starszy do 81 kg w Ełku. Starosta Legnicki Adam Babuśka wręczając Dyplom Uznania podkreślił, że odniesiony sukces to niesamowity wynik, a przede wszystkim motywacja do dalszej wyróżniającej aktywności sportowej. List gratulacyjny na ręce Rodziców chłopca złożyła Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, podkreślając, że postawa Krystiana oraz odniesiony sukces są godne naśladowania, będąc jednocześnie najwspanialszą nagrodą i dalszą zachętą do wspierania i pomocy w nauczaniu i wychowaniu. Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński zaznaczył, że do osiągnięcia sukcesu potrzebne jest zaangażowanie i ciężka, codzienna praca. Uroczystość uświetnił występ naszej „Mistrzyni”, uczennicy PZS - Emilii Dziurbiel, która zajęła II miejsce w konkurencji kobiet w Mistrzostwach Polski Seniorów w akrobatyce sportowej w Chorzowie.

Zrealizowana inwestycja jest cyklicznym działaniem Powiatu poprawiającym warunki nauki i pracy, a także estetykę obiektów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.