Palma wielkanocna jest symbolem Zmartwychwstania Pańskiego. Musi być kolorowa jak wiosna. Ma też dawać nadzieję, bo nadzieja rodzi się wiosną, jak przyroda, która  budzi się do życia.

Jak własnoręcznie wykonać niepowtarzalną palmę wielkanocną przekonały się pracownice Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych, które wspólnie z Wicestarostą Legnickim Janiną Mazur wzięły udział w warsztatach, które poprowadziła Pani Emilia Komaniecka z Bieniowic. Na Panie czekały kolorowe, suszone kwiaty, bazie, bukszpan, trawa, wierzba i wielobarwne wstążki.

Stworzenie wyjątkowej palmy nie było dla naszych pracownic trudnym zadaniem. Wymagało jednak precyzji, cierpliwości, a przede  wszystkim czasu. Każda z wykonanych prac jest sama w sobie dziełem sztuki. Podczas dwudniowych warsztatów powstało 25 wielokolorowych i przepięknych palm, które wręczone zostały kierownictwu naszego Starostwa. Poświęcone zostaną one podczas najbliższej Niedzieli Palmowej.