Sytuacja epidemiczna związana z trzecią falą koronawirusa w Polsce pogarsza się. W ostatnim czasie nastąpił znaczący wzrost zakażeń COVID-19. W tej sytuacji ważne jest, by zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać obowiązujących obostrzeń.

01.04 br. odbyło się kolejne zdalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczyła Wicestarosta Legnicki Janina Mazur. Udział w nim wziął Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marek Walczak. Uczestnikami spotkania byli również: Prezydent Miasta Legnica Tadeusz Krzakowski, Wójtowie naszych Gmin, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jacek Watral, Dyrektor Pogotowia Ratunkowego Joanna Bronowicka, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy Anna Płotnicka-Mieloch, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy Marcin Swenderski.

Uczestnicy spotkania omawiali obecną sytuację związaną z koronawirusem i realizacją szczepień oraz przebieg przygotowań do otwarcia ogólnodostępnego punktu szczepień masowych w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Lotniczej w Legnicy. Rozważane było także uruchomienie dodatkowego punktu szczepień w Chojnowie.

Nowa odmiana wirusa jest bardziej agresywna, co powoduje znaczny wzrost zakażeń.

Pamiętajmy, że wiele zależy od nas samych, dlatego dbajmy o siebie i swoją rodzinę!