11 maja br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński podpisali umowę z Zakładem Ogólnobudowlanym reprezentowanym przez Pana Jerzego Naglaka, dotyczącą realizacji zadania pn. Legnickie Pole, pobenedyktyński zespół klasztorny (XVIII w.); restauracja i odnowienie budynków - etap 6”.

Obecnie trwa realizacja pierwszej części zadania  w  części budynku nr 6 i 7: restauracja i odnowienie elewacji, osuszenie elewacji frontowej, odnowienie dachów wieżyczek, całkowite odtworzenie okien, drzwi, dachu. Wartość tej inwestycji wynosi 675 250,45  zł brutto.

Podpisana dziś umowa dotyczy inwestycji w części budynku nr 2: m.in. restauracja i odnowienie elewacji budynku, osuszenie elewacji, odtworzenie okien, drzwi. Wartość inwestycji wynosi 925 129,22 PLN brutto.

Całkowity koszt inwestycji: 1 600 379,67 zł brutto.

Dofinansowane z Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2021 Ochrona Zabytków”: 1 520 000 zł  brutto.

Wkład własny Powiatu Legnickiego: 80 379,67 zł brutto.