17.05 br. odbyło się zdalne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta i Powiatu Legnickiego, w którym udział ze strony Starostwa  wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Zastępca Dyrektora Wydziału Dróg i Mostów Maciej Dzięgielewski oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marek Walczak.

Podczas posiedzenia przedstawiona została ocena zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie miasta Legnicy i powiatu legnickiego za 2020 rok. Drugim tematem było zaopiniowanie pracy Policji i innych powiatowych służb, inspekcji i straży, a także jednostek organizacyjnych wykonujących zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli.