17 maja br. Starosta Legnicki oraz Burmistrz Chojnowa otworzyli  Punkt Szczepień Powszechnych w Chojnowie, który znajduje się w Hali Sportowej Powiatowego Zespołu Szkół przy ul. Jana Matejki 1.

W otwarciu uczestniczyli: Poseł na Sejm Ewa Szymańska, Senator RP Dorota Czudowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego  Marcin Krzyżanowski, Wicestarosta Legnicki oraz Członkowie Zarządu Powiatu.

Aktualnie rejestrować się można poprzez: e-rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov,  poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989 wysyłając SMS o treści SZCZEPIMYSIE - nr 880 333 333.

Ponadto – w godzinach pracy punktu – działa  bezpośredni numer telefonu do Punktu Szczepień - 536 052 680.

Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonować będzie siedem dni w tygodniu w godzinach 9:00 - 18:00.

Punkt szczepień spełnia podstawowe wymogi dla punktów szczepień powszechnych zgodnie z wytycznymi z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Orientacyjna wydajność takiego punktu to minimum 200 szczepień dziennie.

Podstawowe wymogi bezpieczeństwa zostały sporządzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.