18 maja 1920 r. urodził się Papież Jan Paweł II. Biografia Karola Wojtyły jest  opowieścią o człowieku, którego wiele życiowych powołań łączy przesłanie o potrzebie dialogu ponad podziałami, dlatego  warto zastanowić się nad sensem Jego słów - przekazywanych nie tylko w papieskich encyklikach, ale także podczas mszy, odprawianych na całym świecie, podczas oficjalnych wizyt, ale także podczas nieformalnych spotkań z wiernymi. W ciągu ponad 26 lat pontyfikatu Papież Jan Paweł II opublikował dokumenty i wygłosił przemówienia, które oblicza się na 85 tysięcy stron druku. Wiele z zawartych w nich myśli stało się powszechnie znanymi cytatami i sentencjami. Wiele niosło radość, pociesznie i nadzieję.

Celem uczczenia pamięci Wielkiego Polaka, w przypadającą dziś 101. rocznicę Jego urodzin,  Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Zastępca Prezydenta Legnicy Krzysztof Duszkiewicz złożyli symboliczne wiązanki pod  pomnikiem  Jana Pawła II  na Placu Katedralnym.

Foto: Urząd Miasta Legnica