Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy uroczyście podsumowało rok szkolny 2020/2021. W uroczystości udział wzięli Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.

Miło nam poinformować, że Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci nadał tytuł Honorowego Członka TPD Pani Janinie Mazur, za długoletnią działalność oraz zaangażowanie w rozwój Kół Przyjaciół Dzieci w ramach Oddziału Powiatowego TPD oraz liczne inicjatywy wspierające dzieci z Kresów Wschodnich i pielęgnujące polskie tradycje. Niewątpliwie jest to ogromne wyróżnienie, a także satysfakcja, że zaangażowanie i wszechstronna pomoc dzieciom i rodzinom, które najbardziej tego potrzebują są wartościami ponadczasowymi, a szczęśliwie dzieciństwo najmłodszych powinno być sprawą nas dorosłych.

Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, który od wielu lat wspomaga i działa na rzecz TPD i zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro dziecka, otrzymał z rąk Prezesa Zarządu Okręgowego TPD Kazimierza Pleśniaka Odznakę Przyjaciela Dziecka TPD. To wyróżnienie za wkład pracy społecznej w dziedzinie wychowania i opieki nad dzieckiem, a także dowód uznania za wrażliwość, zaangażowanie i serce wkładane w budowanie lepszej przyszłości dzieci.

Prezes zarządu TPD Kazimierz Pleśniak przekazał serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności dla Zarządu Powiatu Legnickiego oraz Pracowników Starostwa za bezinteresowną pomoc i działania, które w trudnym okresie pandemii pozwoliły przetrwać i nieprzerwalnie działać TPD.

Podczas spotkania przyznano nagrody dla najaktywniejszych kół TDP w Okręgu Legnickim. Wśród laureatów konkursu w czołówce znaleźli się: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu, Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach, Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach.

Podczas uroczystości wyróżniono ucznia Szkoły Podstawowej w Bieniowicach Roberta Stachniewicza, laureata konkursu „Jarmark talentów”. Uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania zwycięskiej piosenki w wykonaniu chłopca.