Ostatnie upalne dni dawały wyraźnie do zrozumienia, że najwyższa pora na wakacje. I w  końcu dla wszystkich uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie nadszedł ten dzień. 25 czerwca z zachowaniem dystansu społecznego, nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego, w którym udział wzięli uczniowie, rodzice  i władze szkoły. Wśród gości znajdowali się przedstawiciele władz samorządowych naszego powiatu: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz  Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński.

Dyrektor szkoły Mariusz Kowalczyk  w swoim krótkim przemówieniu podsumował mijający rok szkolny. Miłym punktem uroczystości było wręczenie stypendiów dla wyróżniających się uczniów.  43 uczniom za  bardzo dobre wyniki w nauce wręczone zostały  Stypendia Starosty. Jeden z uczniów otrzymał podwójne wyróżnienie za sukcesy sportowe.

Starosta Legnicki, wręczając nagrody, gratulował wszystkim wytrwałości i sukcesów oraz życzył spokojnego i udanego wypoczynku.

Wicestarosta Legnicki Janina Mazur wręczyła uczniom nagrody za wolontariat, w ramach którego udzielana była pomoc potrzebującym: wynoszenie śmieci, robienie zakupów oraz załatwianie innych spraw.

„Dziękuję Wam nauczyciele za przekazywanie wiedzy i trud włożony w wychowywanie wielu pokoleń, za wpajanie ważnych wartości i stawianie wysokich wymagań uczniom, tych moralnych i etycznych, bo one decydują o jakości ich przyszłego życia. Drodzy Uczniowie – korzystajcie z możliwości, jakie daje Wam szkoła” – podsumowała Janina Mazur.

Krzysztof Sowiński życzył wszystkim satysfakcji i ogromnej wytrwałości w realizowaniu zamierzeń. Wyraził nadzieję, że trud dyrekcji i grona pedagogicznego pozwoli na dalsze budowanie chlubnej historii szkoły.

Do zobaczenia po wakacjach!