W ostatni weekend w powiecie legnickim  członkowie Stowarzyszenia „Młody Dolny Śląsk” malowali napisy przed przejściami dla pieszych o treści „Odłącz się i przejdź bezpiecznie”. Akcja realizowana była przed budynkiem  Starostwa oraz  na terenie naszych jednostek organizacyjnych. Udział w niej wziął Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński, dla którego tego typu inicjatywy mają ogromne znaczenie, ponieważ  nie tylko ostrzegają osoby korzystające z przejść dla pieszych, aby „odłączyli się” - w  momencie przechodzenia przez z nie - od telefonu komórkowego, ale również zwracają uwagę na coraz większy problem „fonoholizmu” nie tylko wśród dzieci i młodzieży.

Celem kampanii nie jest walka z rozwojem technologicznym, lecz zachęcenie do bezpiecznego korzystania z telefonów. Akcja ma na celu zwiększenie  świadomości jak ogromny wpływ na naszą rzeczywistość ma korzystanie z urządzeń mobilnych, które są znakiem naszych czasów, ale  niestety coraz częściej zgubnym. Telefon komórkowy to  nieodłączny „towarzysz” naszej codzienności, który ułatwia nam kontakt z bliskimi oraz światem. Niestety bywają sytuacje, gdy zabiera nam on zdecydowanie za dużo uwagi, co doprowadzić może do wypadku.