W powiecie legnickim znów rozbrzmiały niesamowite, przeszywające i przenoszące w świat muzycznych doznań - dźwięki  organ. Dnia 11 lipca rozpoczęła się kolejna - już VI edycja Letnich Koncertów Organowych, która trwać będzie przez całe lato, a zakończy się Koncertem Galowym 26 września.

Kiedy rodził się pomysł organizowania tego przedsięwzięcia, jego pomysłodawca Członek Zarządu Powiatu  Grzegorz Gapski, nie przypuszczał, że wydarzenie to stanie się cyklicznym i wyczekiwanym przez mieszkańców naszego powiatu. Koncert inauguracyjny, który odbył się w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie miał wyjątkowy charakter. Dzięki mistrzowskiej grze prof. Juliana Gembalskiego, a także specjalnie ustawionemu ekranowi, na którym widać było grę organisty na żywo, uczestnicy koncertu nie tylko mieli okazję wysłuchać dźwięków płynących spod dłoni Mistrza, ale także zobaczyć kunszt jego pracy.

Ogromny talent wybitnego muzyka został wyróżniony przez licznie przybyłych słuchaczy, poprzez owacje na stojąco. Uczestnicy zachwyceni koncertem podkreślali, że był to naprawdę niezwykły występ, który zapamiętają na długo.

Zdjęcia wykonał Michał Rybczyński.