W dniu 29 lipca Legniccy Policjanci obchodzili swoje święto. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Katedrze, podczas której homilię wygłosił Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Po mszy świętej odbył się uroczysty przemarsz do Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej prowadzony przez  Górniczą Orkiestrę Dętą.

Podczas uroczystości Starosta Legnicki Adam Babuśka wręczył nagrody sześciu policjantom z powiatu legnickiego. To wyróżnienie jest podziękowaniem za zaangażowanie i trud włożony w codzienną pracę policjantów na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu legnickiego.

Wicestarosta Legnicki Janina Mazur otrzymała dwa odznaczenia: Krzyż Niepodległości z Gwiazdą kl. I  oraz Medal 30 – lecia Powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, będące niezwykłym wyróżnieniem za całokształt działalności zawodowej, jaką Wicestarosta przez wiele lat prowadziła na rzecz policjantów.

Foto: lca.pl