Tegoroczna „XXII Wielka Biesiada” dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych  „Prząśnik” w Brenniku odbywała się pod hasłem: „Witajcie w naszej bajce”.

Wielkie Biesiady na stałe wpisały się w tradycję Domu w „Prząśniku”. W ich przygotowanie wspólnie włączają się pracownicy i mieszkańcy Domu, a od kilkunastu lat organizacja tego dorocznego wydarzenia jest wspierana przez członków Stowarzyszenia „Prząśnik”.

W Biesiadzie Mieszkańcom Domu towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Legnicki  Adam Babuśka oraz  Wicestarosta Legnicki Janina Mazur. W tym szczególnym dniu Mieszkańców Domu odwiedzili również Pani Joanna Bałasz – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wraz z Panią Agnieszką Redyk, a także Pani Elżbieta Iwanicka – Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legnicy.

Wielka Biesiada rozpoczęła się wspólnym śpiewem piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Następnie wszystkich gości przywitał  Dyrektor DPS „Prząśnik” Tomasz Król, a oficjalnego otwarcia XXII Wielkiej Biesiady dokonał Pan Starosta Adam Babuśka. W dalszej części programu uczestnicy złożyli uroczystą przysięgę, którą poprowadziła Przewodnicząca Rady Mieszkańców - Pani Maria Matysiak.  W pierwszej części programu na scenie tradycyjnie już wystąpiło prząśnikowskie kółko teatralne z pełnymi humoru bajkowymi scenkami artystycznymi. Przeprowadzone zostały także konkursy odnoszące się do tematyki bajkowej, a także konkurencje sportowe, w których Biesiadnicy mogli wykazać się sprawnością fizyczną i rywalizować o nagrody. Impreza przebiegała przy dźwiękach muzyki ludowej i biesiadnej.

Ze względu na warunki pogodowe impreza nie mogła odbyć się na terenach zewnętrznych, jednak organizatorzy zapowiedzieli zorganizowanie dla Mieszkańców Domu „Biesiady na Bis”, która przy słonecznej już pogodzie zostanie zorganizowana w przydomowym plenerze z wykorzystaniem przygotowanego programu artystycznego.

Organizatorem spotkania byli:  DPS „Prząśnik” oraz Stowarzyszenie „Prząśnik”. Przygotowanie tego wydarzenia było możliwe dzięki wsparciu finansowemu pochodzącemu z budżetu Powiatu Legnickiego w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej, rehabilitacji społecznej w 2021 r. zleconego przez Zarząd Powiatu Legnickiego; jak również ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Sportu, Kultury, Rekreacji i Turystyki zgodnie z umową realizowaną we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy.

Organizatorzy XXII Wielkiej Biesiady dziękują wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu tegorocznej Biesiady.