Zmieniająca się rzeczywistość i niewystarczające umiejętności adaptacyjne i społeczne oraz czas pandemii znacznie wpływają na konieczność podejmowania działań profilaktyki zdrowia psychicznego. Odpowiadając na taką potrzebę KHGM POLSKA MIEDŹ S.A. jest partnerem programu profilaktyki przeciwdziałania depresji oraz promocji zdrowia psychicznego wśród mieszkańców Zagłębia Miedziowego w wieku 18 – 60+.

W związku z przygotowaniami do jego zapoczątkowania 06.09 br.  odbyło się spotkanie przedstawiciela KGHM Polska Miedź S.A.  Gabrieli Jednorał oraz koordynatora Projektu Centrum Formacji Rodziny z Lubina Anny Migalskiej z Wicestarostą Legnickim Janiną Mazur, Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Elżbietą Iwanicką oraz Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Celiną Witkowską. Na terenie powiatu legnickiego, a dokładnie w przy Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnowie, zostanie uruchomiony bowiem od października pilotażowy punkt Konsultacyjny, który wraz z pięcioma Punktami Profilaktyki Zdrowia Psychicznego powstałymi w ramach programu w: Lubinie, Polkowicach, Legnicy, Głogowie, będzie miejscem oferującym bezpłatnie różne formy wsparcie psychologicznego. Specjaliści przyjmować będą dwa razy w tygodniu w poniedziałki i we wtorki, a więcej informacji oraz adresy wszystkich punktów dostępne są na stronie: www.kghm.com/depresja.