17 września br. obchodzona była uroczystość 10-lecia istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie, w której uczestniczyli Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Krzysztof Sowiński oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Elżbieta Iwanicka.

Obchody Jubileuszu rozpoczęła msza święta w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.  Następnie zaproszeni goście udali się na teren Ośrodka, gdzie wszystkich  przywitała Dyrektor Maria Wiśniowska. W części artystycznej uroczystości podopieczni zaprezentowali bajkę pt. ,,O królewnie, która spać nie chciała”. Nie zabrakło muzycznych występów uczestników, które zwieńczyło wspólne wykonanie piosenki oraz jubileuszowy tort. Uczestnikom wydarzenia  zaprezentowano specjalnie przygotowany na tę okoliczność film, w którym  przedstawiono dotychczasową działalność Domu.

Liczne gratulacje składane przez  przedstawicieli władz samorządowych, zaprzyjaźnionych placówek i ośrodków oraz gości były momentem wzruszeń i radości.

Całemu zespołowi życzymy dalszych sukcesów i następnych tak wspaniałych Jubileuszy.

Zdjęcia źródło: chojnow.pl