Kolejna inwestycja drogowa ruszy niebawem w powiecie legnickim. Tym razem prace prowadzone będą w Gminie Miłkowice.

19 października br. Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Janina Mazur, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń podpisali umowę z firmą Usługi Remontowo Budowlane i Transport Józef Michalik z Lubania na realizację zadania: „Remont drogi nr 2210D w m. Miłkowice”. Udział w wydarzeniu wzięli: Wójt Gminy Miłkowice Dawid Stachura, Radni naszego powiatu – Anna Graf oraz Łukasz Skoczek, a także Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń.

Zakres prac obejmie odcinek o długości ok. 2,56 km i szerokości 5,5 metra, będący w złym stanie technicznym. Prace polegać będą na rozbiórce starej nawierzchni poprzez frezowanie i przygotowanie podłoża: wykonanie warstwy profilująco wyrównawczej wraz z uzupełnieniem ubytków, likwidację zaniżeń i załamań, wykonanie warstwy ścieralnej, wymianie krawężnika oraz nawierzchni na zatoce postojowej, oczyszczanie pobocza i rowów. Odwodnienie jezdni przewidziano powierzchniowo poprzez układ spadków poprzecznych i podłużnych na teren zielony oraz do istniejącej kanalizacji deszczowej.

Koszt inwestycji to 1 298 528,16 zł.

Powiat Legnicki i Gmina Miłkowice sfinansują koszty inwestycji po równo w 50 %.