W Legnicy po raz 32 odbył się Dzień Pamięci o św. Janie Pawle II organizowany przez Oddział Okręgowy TPD, a bezpośrednim realizatorem było Koło Przyjaciół Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy. W przepięknej scenerii składającej się z wystawy zdjęć, publikacji i dekoracji związanych ze św. Janem Pawłem II odbył się główny montaż poetycko – muzyczny przygotowany przez dzieci z SP 1.

Na spotkanie przybyły kilkuosobowe delegacje dzieci z opiekunami z miasta Legnicy, powiatu legnickiego i lubińskiego. Przedstawiono pieśni i poezje związane z osobą św. Jana Pawła II przy akompaniamencie skrzypiec czy gitary. Poszczególne występy przerywane były okrzykiem: ,,Nie ma lepszego od Jana Pawła II, nie ma lepszego od Jana Pawła świętego!’’.

Prezes TPD Kazimierz Pleśniak przypomniał działania, jakie w ostatnich latach podejmowało TPD dla przybliżenia tej niezwykłej osoby , jaką był św. Jan Paweł II.

W czasie uroczystości zostały wręczone odznaczenia dla zasłużonych osób.

Odznakę ,,Przyjaciel Dziecka’’ otrzymali:

1. Dariusz Lisowski – Dyrektor SP 1 Legnica
  2. Katarzyna Dzwonkowska – wicedyrektor SP 1 Legnica
  3. Joanna Broniarz – nauczycielka SP 1 Legnica

Medal Wdzięczności Stulecia TPD w Polsce i 75-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na Dolnym Śląsku przyznany przez Zarząd otrzymali za okazywane dzieciom serce, pomoci dobro przyznany z okazji 100-lecia TPD w Polsce i 75-lecia na Dolnym Śląsku otrzymali:

1. Zespół redakcyjny radia Plus Legnica
  2. Ks. dr. Andrzej Ziombra – kustosz Sanktuarium Św. Jacka w Legnicy
  3. Beata Gawor- intendent w SP 1 Legnica, od wielu lat współpracująca z TPD ,wychowawca na koloniach TPD Legnica

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: wicestarosta legnicki pani Janina Mazur, kustosz Sanktuarium św. Jacka w Legnicy ks. dr Andrzej Ziombra czy dyrektor Radia Plus – pan Stanisław Obertaniec.

Wieczór pamięci zakończyło wspólne odśpiewanie ,,Barki’’ oraz słodki poczęstunek papieskimi kremówkami.