8 grudnia br. zakończone zostało zadanie pn. „Remont nawierzchni dróg powiatowych w gminie Ruja” na odcinkach 2068 D Tyniec Legnicki (1600 m) i 2200D Komorniki – Wągrodno (484 m). W odbiorze udział wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wójt Gminy Ruja Paweł Gregorczuk, Radny Artur Mackiewicz, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń oraz Grzegorz Serafin z firmy Berger Bau Polska z Wrocławia.

Prace objęły frezowanie profilujące istniejącej nawierzchni na średnią głębokość 4 cm oraz wykonanie warstw bitumicznych: profilującej, która doprowadziła do uzyskania właściwych spadków poprzecznych i płynnego przebiegu osi drogi oraz ścieralnej o grubości 4 cm.

Koszt modernizacji, którą po równo w 50 procentach sfinansował Powiat Legnicki i Gmina Ruja wyniósł 937 844,24 zł.