11 grudnia br.  w miejscowości Godzikowice (gmina Oława) odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 75 - lecia działalności Ludowych Zespołów Sportowych na Dolnym Śląsku. Podczas obchodów podsumowano także  XXI i XXII Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi i Miast.

Rolę gospodarzy pełnili Wójt Gminy Oława Henryk Kuriata i  Prezes Zarządu Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu Leszek Noworól.

Wśród zaproszonych gości obecni byli  starostowie, burmistrzowie, wójtowie oraz przedstawiciele samorządów z terenu województwa dolnośląskiego, a także działacze i sympatycy Ludowych Zespołów Sportowych.

Powiat Legnicki reprezentowali Wicestarosta Legnicki Janina Mazur i Zastępca Dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu Drogowego Tadeusz Chodorowski.

Na wyniki XXI i XXII Dolnośląskich Igrzysk  złożyły  się punkty zdobyte przez reprezentacje gmin i powiatów w zawodach strefowych i finałach dolnośląskich w następujących dyscyplinach sportowych: tenis stołowy, warcaby 100-polowe, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, biegi jesienne, piłka nożna chłopców do lat 14 PUCHAR LATA - ORLIK 2020, halowa piłka nożna chłopców do lat 14.

Powiat Legnicki w XXI Dolnośląskich Igrzyskach LZS i Mieszkańców Wsi i Miast (w 2020 r.) uplasował się na 11 pozycji (na 23 sklasyfikowanych powiatów), a w XXII Dolnośląskich Igrzyskach (w 2021 r.)  zajął 14 miejsce  (na 27 sklasyfikowanych powiatów).

Zarząd Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu z okazji Jubileuszu przyznał Odznakę 75-lecia LZS dla zasłużonych działaczy LZS i samorządowców z terenu Dolnego Śląska. W gronie tych osób znaleźli się:

Wicestarosta Legnicki  Janina Mazur, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego Krzysztof Sowiński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatowej LZS Tadeusz Chodorowski, była Sekretarz Rady Powiatowej Z LZS w Legnicy Grażyna Jóźwik, a także Stanisława Pakos, Franciszek Chyła, Ireneusz Cybulski,  Ryszard Dulik, Władysław Olejnik, Stanisław Gruszecki, Sławomir Marczewski oraz Janusz Jasiński.