W dniu 11 grudnia br. Dolnośląskie Ludowe Zespoły Sportowe w miejscowości Godzikowice w gminie Oława, świętowały jubileusz 75-lecia działalności. Uroczystość objęły również podsumowanie XXI oraz XXII Dolnośląskie Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi i Miast.

Obecna podczas jubileuszu Wicestarosta Legnicki Janina Mazur zwróciła uwagę na bogatą tradycję LZS-ów oraz podkreśliła ogromną rolę w zakresie wychowania i sportu wśród dorosłych i młodzieży szkolnej, a także osób niepełnosprawnych.

Powiat Legnicki w XXI Dolnośląskich Igrzyskach LZS i Mieszkańców Wsi i Miast, które odbyły się w 2020 roku,  zajął 11-stą pozycję (na 23 sklasyfikowanych powiatów), a w XXII edycji Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast w 2021 roku zajął 14 miejsce  (na 27 sklasyfikowanych powiatów).

Wśród grona wyróżnionych Odznaką 75-lecia LZS dla zasłużonych działaczy LZS i samorządowców z terenu Dolnego Śląska znalazło się dwóch członków Zarządu Powiatu Legnickiego: Wicestarosta Legnicki – Janina Mazur, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego – Krzysztof Sowiński oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Legnicy – Tadeusz Chodorowski.

Z okazji jubileuszowych obchodów istnienia i działania Ludowych Zespołów Sportowych, Zarząd Powiatu Legnickiego na posiedzeniu w dniu 16 grudnia br. miał przyjemność złożyć podziękowania i uhonorować działaczy LZS dyplomami za dotychczasową działalność mającą na celu krzewienie kultury fizycznej wśród społeczności z terenu naszego powiatu. Pamiątkowe dyplomy wręczono Członkowi Zarządu Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu - Grażynie Jóźwik oraz Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatowej LZS - Tadeuszowi Chodorowskiemu.