Już od wczoraj, w holu Starostwa Powiatowego w Legnicy, można podziwiać wystawę będącą owocem XXXI edycji Regionalnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę i Stroik Bożonarodzeniowy, zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Legnicy.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 19 lat ze szkół i placówek oświatowo-wychowawczych z terenu Dolnego Śląska.

Organizowany tradycyjnie już od wielu lat konkurs cieszył się dużym powodzeniem, albowiem na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło aż 159 prac, z których 25 nadesłano z kół TPD działających na terenie Powiatu Legnickiego.

Obecna na podsumowaniu konkursu Wicestarosta Janina Mazur pogratulowała zwycięzcom i złożyła podziękowania Prezesowi TPD w Legnicy – Panu Kazimierzowi Pleśniakowi za kontynuowanie pięknej tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Podkreśliła, że do wykonania szopek włączają się całe rodziny, co sprzyja zacieśnianiu więzów rodzinnych i przekazywaniu młodemu pokoleniu polskiej  spuścizny kulturowej.

Nagrody dla laureatów oraz osób wyróżnionych ufundował Powiat Legnicki, Gmina Prochowice oraz Gmina Legnickie Pole. Dyplomy i nagrody dla młodych artystów miała przyjemność wręczać m.in. Pani Janina Mazur – Wicestarosta Legnicki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a Państwa zachęcamy do wizyty w Starostwie i obejrzenia wystawy Szopek Bożonarodzeniowych. Ekspozycja będzie dostępna do 5 stycznia 2022 r.