Ostatnia w tym roku, XXXI sesja Rady Powiatu Legnickiego odbyła się 21 i 22 grudnia br. Posiedzenie otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń. Posiedzenie odbyło się w trybie zdalnym, a udział w nim wzięli wszyscy radni. Transmisja dostępna była on-line na stronie internetowej powiatu legnickiego.

Posiedzenie rozpoczęło się przyjęciem protokołu z XXX sesji Rady Powiatu Legnickiego oraz sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu Legnickiego w okresie od 1 do 30 listopada 2021 r., które przedstawił Starosta Legnicki Adam Babuśka.

Ważnymi punktami posiedzenia było głosowanie nad uchwałami w sprawie przyjęcia budżetu Powiatu Legnickiego na 2022 rok oraz  w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego. Radni podjęli uchwały jednogłośnie.

Ponadto podjęto również szereg innych uchwał m.in. w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Ścinawa na zminimalizowanie strat i skutków katastrofy budowlanej oraz w sprawie zmiany budżetu Powiatu Legnickiego na 2021 rok.

Sesja przebiegła sprawnie, bez problemów technicznych. Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń podziękował wszystkim tym, którzy wsparli organizowane w Starostwie  świąteczne zbiórki dla podopiecznych TPD, dla naszych rodaków na Kresach Wschodnich, dla dzieci z Domu Dziecka w Golance Dolnej oraz dla podopiecznych pieczy zastępczej.

W imieniu Zarządu Powiatu Przewodniczący przekazał wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.