Realizacja kolejnych inwestycji, które zapewnią bezpieczeństwo użytkownikom ruchu drogowego ruszy w powiecie legnickim.

23 grudnia br. Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń podpisali z firmą BUDROMOS J.T. Bieńkowscy Sp. j. z Legnicy umowę na realizację dwóch inwestycji.

Udział w wydarzeniu wzięli Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Radny Artur Smęt, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Wójt Gminy Legnickie Pole Rafał Plezia.

Zadanie pn. „Rozbudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 2269D, Krzywa” obejmuje budowę zatok autobusowych i chodnika wraz z przejściem dla pieszych w formie wyspy naprzeciw wejścia do szkoły. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 797 516,24 zł. Z czego 200 000,00 zł dofinansowanie zostanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostała kwota współfinansowana zostanie przez Gminę Chojnów i Powiat Legnicki.

Zadanie pn. „Budowa przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania dróg powiatowych nr 2186D i 2202D w miejscowości Księginice” obejmuje zaprojektowanie i przebudowę dwóch odcinków dróg powiatowych w obrębie ich skrzyżowania w miejscowości Księginice, w ramach której wybudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych oraz wyspy spowalniające w ciągu drogi 2186D. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 1 254 600,00 zł. Inwestycja zostanie dofinansowana kwotą 400 000,00 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, pozostałą kwotę współfinansują Gmina Legnickie Pole i Powiat Legnicki.