23 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy odbyło się spotkanie świąteczne organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy, będące podsumowaniem realizacji projektu „Zostań Mikołajem dla dzieci z pieczy zastępczej w Powiecie Legnickim”. Celem projektu było pozyskanie środków finansowych na przygotowanie upominków mikołajkowych oraz prezentów świątecznych dla dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej, oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych z terenu powiatu legnickiego.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Legnickiego: Pan Adam Babuśka – Starosta Legnicki, Pan Aleksander Kostuń – Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego, Pani Janina Mazur – Wicestarosta Legnicki, Pan Krzysztof Sowiński – Członek Zarządu Powiatu Legnickiego oraz Pani Marta Płosińska - Soboń – Skarbnik Powiatu. Gospodarzem spotkania była Pani Joanna Bałasz – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy.

Zaproszenie przyjęli także przedstawiciele instytucji i firm, które przekazały wsparcie finansowe i materialne, z przeznaczeniem na przygotowanie prezentów dla dzieci w ramach projektu: Pani Magdalena Dyrcz - Dyrektor Oddziału PKO Bank Polski oraz Pani Gabriela Jednorał - Główny specjalista w Departamencie Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

Wsparcia finansowego i rzeczowego, w ramach projektu, udzielili:

• Fundacja PKO Banku Polskiego - w kwocie 14 900,00 złotych
  • Rada oraz Zarząd Powiatu Legnickiego – 5100,00 złotych
  • Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o. w Polkowicach – 3000,00 złotych
  • Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. – 1500,00 złotych
  • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej - 320,00 złotych
  • KGHM Polska Miedź S.A. – wsparcie rzeczowe.

Spotkanie było okazją do podsumowania projektu, a także do przekazania podziękowań dla wszystkich osób, które w szczególny sposób wsparły działania na rzecz dzieci z pieczy zastępczej.

Ze środków finansowych otrzymanych od Darczyńców zostaną przygotowane upominki dla 149 wychowanków pieczy zastępczej. Otrzymane wsparcie finansowe i rzeczowe pozwoli nie tylko spełnić marzenia dzieci w pieczy zastępczej oraz ale także sprawi, że tegoroczny świąteczny czas będzie wyjątkowy. Dzięki hojności ofiarodawców wszystkie dzieci z pieczy zastępczej w powiecie legnickim będą mogły poczuć magię Świąt i doświadczyć, panującej w tym okresie, atmosfery beztroski i radości.

Wszystkim Darczyńcom, za okazane serce oraz wielki wkład w radość i uśmiech dzieci, przekazane zostały szczególne podziękowania.