Poprawa komfortu podróżowania i bezpieczeństwa użytkowników dróg to cel zadania pn. „Budowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2176D w m. Gniewomierz”.

28 grudnia br. Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń podpisali umowę z firmą POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A., reprezentowaną przez Pana Mariusza Szczepaniaka na realizację tej inwestycji. Udział w wydarzeniu wziął Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń.

Inwestycja obejmuje zaprojektowanie i przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 2176D w obrębie miejscowości Gniewomierz, w ramach której przewidziano budowę wyniesionego doświetlonego przejścia dla pieszych. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 450 765,00 zł, z czego 200 000, 00 zł dofinansowane zostanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostała kwota pokryta zostanie z budżetu Powiatu Legnickiego i Gminy Legnickie Pole.