Sytuacja epidemiczna związana z piątą falą koronawirusa w powiecie legnickim była głównym tematem zwołanego 07.02 br. przez Starostę Legnickiego Adama Babuśkę zdalnego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Udział w spotkaniu wzięli: Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marek Walczak, a także  Dyrektor  Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  Jacek Watral, Dyrektor Pogotowia Ratunkowego Joanna Bronowicka, Wójtowie i Burmistrzowie  z naszych gmin  oraz pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i  Zarządzania Kryzysowego.

W powiecie legnickim obserwuje się dużą ilość zakażeń nową odmianą wirusa, która jest bardziej zaraźliwa. W tej sytuacji ważne jest, by zachowywać się odpowiedzialnie, przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych, a przede wszystkim szczepić się.

Pamiętajmy, że wiele zależy od nas samych -  dbajmy o siebie i swoich najbliższych.