W czwartek  19 maja 2022 r. w Centrum Konferencyjnym LSSE ul. Rycerska 24 w Legnicy odbyły się TARGI PRACY 2022 zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy. Przedstawicieli pracodawców, instytucji oraz odwiedzających Targi Pracy przywitali:

  • Pani Grażyna Laurowska Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy,
  • Pani Janina Mazur Wicestarosta Powiatu Legnickiego
  • w imieniu Pana Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego — Pani Mirosława Myrna-Kudryk Dyrektor Wydziału Organizacji, Kadr i Kontroli Urzędu Miasta.

Dzięki bezpośrednim spotkaniom z przedstawicielami pracodawców odwiedzający Targi mieli szansę zadawać pytania na temat firmy i warunków pracy. Uczestnictwo w Targach Pracy dało możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami i ze ścieżką kariery w danej firmie, o czym nie można dowiedzieć się tylko z ogłoszenia o pracę. Targi odwiedziło ponad 700 osób.

Celem Targów Pracy było także umożliwienie spotkań obywatelom Ukrainy obecnie mieszkającym w Polsce z lokalnymi pracodawcami otwartymi na zatrudnienie obcokrajowców. Jednocześnie eksperci z punktów konsultacyjnych przekazali migrantom wiele istotnych informacji na temat warunków pobytu oraz przysługujących im praw.

Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy zadbał o pomoc w tłumaczeniu rozmów i zaangażował 3 osoby posługujące się językiem polskim i ukraińskim.

Podczas wydarzenia można było skorzystać z porad specjalistów z instytucji tworzących punkty konsultacyjne z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego, straży granicznej oraz funduszy europejskich. Odwiedzający mogli spotkać się z doradcą zawodowym, który pomagał określić największe zalety kandydata i obszary do rozwoju.