22 maja br. odbyła się przysięga ponad 100 żołnierzy, którzy  zasilili szeregi 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Udział w uroczystości wzięli Parlamentarzyści, Samorządowy oraz licznie zaproszeni goście. Nasz powiat  reprezentowali  Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.

Podczas uroczystości Starosta Legnicki Adam Babuśka odznaczony został honorowym odznaczeniem DBOT, które jest uznaniem wsparcia i wkładu , jakiego Starosta udziela Terytorialsom.

Przysięgę na sztandar  złożyła nasza koleżanka z Wydziału Dróg i Mostów - Dorota Książek. Ta odpowiedzialna postawa i decyzja Doroty to dla naszego Starostwa radość i duma.  Służba lokalnej społeczności, pomoc w każdej sytuacji kryzysowej, zarówno podczas wojny, jak i w czasie pokoju, a przede wszystkim bycie blisko potrzebujących pomocy - ochrona życia, zdrowia i mienia tutejszej ludności to zadania i wyzwania, które stoją przed  szeregową Dorota Książek.  W 16 DBOT służy ponad 100 mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego.

Doroto! Życzymy Ci, by ta droga była  niezwykła i ciekawa, a nadrzędne wartości takie jak honor i duma były inspiracją do tworzenia codziennej rzeczywistości oraz kształtowania serca i umysłu. Niech słowa wojskowej przysięgi:  „Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej, ani życia nie szczędzić…”  będą kierunkowskazem w nowym etapie życia.

Źródło foto: lca.pl, e-legnickie.pl