Sytuacja uchodźców z Ukrainy oraz  Realizacja inwestycji ze wsparciem funduszy z  Polskiego Ładu i innych programów rządowych były głównymi tematami spotkania.

Na spotkaniu, omówiono sprawy związane z realizacją przez Samorządy Terytorialne zadań związanych z przebywaniem uchodźców z Ukrainy na terenie powiatu legnickiego i miasta Legnicy. Wojewoda zaprezentował najnowsza dane statystyczne dotyczące ilość i kierunków migracji wewnętrznej. Przedstawił, także propozycje działań aktywizacji zawodowej i społecznej uchodźców.

Kolejnym tematem spotkania, ważnym dla rozwoju samorządów, była kwestia zaawansowania realizacji zadań finansowanych między innymi z I edycji rządowego programu Polski Ład i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przedstawiciele samorządów przekazali Wojewodzie uwagi i sugestie, które mogą w przyszłości jeszcze bardziej ułatwić prowadzenie przez Jednostki Samorządu Terytorialnego inwestycji finansowanych przez Rząd.