12 lipca br. gośćmi władz powiatu legnickiego byli: emerytowany Ksiądz Biskup Marian Buczek  z Diecezji Charkowsko-Zaporoskiej na Ukrainie oraz prof. dr hab. Włodzimierz Osadczy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W spotkaniu uczestniczyli również: Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Krajobrazy Tadeusz Samborski, Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej  Przemysław Bożek wraz z pełnomocnikiem Zarządu Markiem Horboniem.

Ze strony Starostwa  naszych  wyjątkowych gości przyjęli: Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos.

Spotkanie było okazją do przedstawienia gościom władz powiatu, a także dało szansę wymiany refleksji i spostrzeżeń współczesnego świata. Pokrótce omówione zostały bieżące działania powiatu,  a także podejmowane inicjatywy na rzecz naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich. Rozmawiano także o inwestycjach oraz innych zadaniach realizowanych w celu poprawy jakości życia, oraz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu legnickiego.

Miłą pamiątką spotkania będą z pewnością  wręczone gościom Miedzioryty, „Pamiętniki Pokoleń” oraz Albumy „Powiat Legnicki – Człowiek i Przyroda”.