26.08 br.  w Domu Pomocy Społecznej "Prząśnik" odbyła się XXIII Wielka Biesiada pod tytułem "Co w trawie piszczy". Organizatorami imprezy byli Dom Pomocy Społecznej "Prząśnik" i Stowarzyszenie "Prząśnik" przy współudziale środków finansowych Powiatu Legnickiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Biesiada była okazją do spotkania i integracji Mieszkańców Domu, zaproszonych rodzin i gości, pracowników Domu i członków Stowarzyszenia "Prząśnik". Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.

Tradycyjnie już na scenie wystąpiło "Prząśnikowskie kółko teatralne", które przygotowało scenki kabaretowe nawiązujące do tematu biesiady. Organizatorzy zadbali również o oprawę muzyczną i tradycyjny, smaczny poczęstunek. Natomiast przedstawiciele Dolnośląskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej przeprowadzili konkursy sportowe, w których

Mieszkańcy i goście chętnie rywalizowali.