13 września br. Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń podpisali umowę z Zakładem Ogólnobudowlanym Jerzy Naglak z miejscowości Osiek na przebudowę budynku nr 30 w Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu w ramach zadania pn. „Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Legnickim Polu”.

Udział w wydarzeniu wzięli: Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Grabek, Radny Powiatu Jan Łukasz oraz Zastępca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu Monika Mikuła.

Zakres inwestycji obejmie adaptację budynku nr 30 w Domu Pomocy Społecznej na potrzeby pralni wodnej z barierą higieny wraz z budową: wewnętrznej linii zasilającej, przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego oraz przyłącza gazu z podziemnymi zbiornikami na gaz.

Zakład Aktywności Zawodowej będzie wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo jednostką, która zapewni zatrudnienie osobom niepełnosprawnym ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osobom z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, u których stwierdzono autyzm, upośledzenie umysłowe lub chorobę psychiczną. Osoby te wymagają tzw. chronionych warunków pracy. Podstawowym zadaniem ZAZ jest rehabilitacja zawodowa i społeczna zatrudnionych w Zakładzie osób.

Wartość I etapu inwestycji wynosić będzie 6 868 965,55 zł.