Udział w wydarzeniu wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński, Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Radna Jolanta Bekaluk-Pyrz, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń, a także przedstawiciele władz samorządowych Gminy Chojnów.

Zadanie objęło wymianę istniejącej konstrukcji jezdni na prawie 1 km o nawierzchni nieulepszonej z kruszywa kamiennego, likwidacji wybojów i zaniżeń; wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych — warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gr. 4cm, podbudowy z mieszanki niezwiązanej kruszywem gr. 20cm; jednego zjazdu ze względu na niewystarczającą widoczność trzech mijanek.

Całkowity koszt inwestycji realizowanej przez Powiat Legnicki wyniósł 707 000 zł.  Przedsięwzięcie sfinansowane zostało w formie dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego, ze środków własnych Gminy Chojnów  oraz z budżetu Powiatu Legnickiego.