17.11 br. w miejscowości Krzywa w gminie Chojnów nastąpił odbiór końcowy zadania „Rozbudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 2269D, Krzywa”.

Udział w wydarzeniu wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński, Radna Jolanta Bekaluk-Pyrz, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń, przedstawiciele władz samorządowych Gminy Chojnów, a także pracownicy drogowej służby liniowej.

Zadanie objęło rozbudowę odcinka drogi powiatowej nr 2269D w miejscowości Krzywa na długości 200 m w zakresie budowy zatok autobusowych i chodnika. Przebudowano nawierzchnię drogi, zbudowano zatoki autobusowe oraz chodnik wraz z przejściem dla pieszych w formie wyspy wyniesionej naprzeciw wejścia do szkoły. Dla potrzeb właściwego odwodnienia ulicy zaprojektowano również krótki odcinek kanalizacji deszczowej.

Całkowity koszt inwestycji realizowanej przez Powiat Legnicki wyniósł  797 516,24 zł.  Przedsięwzięcie sfinansowane zostało ze środków własnych Gminy Chojnów  oraz z budżetu Powiatu Legnickiego.