23 listopada br. w Hotelu Sękowski w Legnicy odbyło się szkolenie z zakresu ochrony drzew zorganizowane przez Powiat Legnicki przy współpracy Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja”.

Udział w wydarzeniu wzięli:  Starosta Legnicki  Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz pracownicy Starostwa realizujący niżej wymienione zadania.

Wydarzenie było skierowane przede wszystkim do przedstawicieli i pracowników jednostek samorządu terytorialnego realizujących zadania z zakresu ochrony środowiska i administrujących zieleń w gminach, miastach i powiatach województwa dolnośląskiego. Temat szkolenia cieszył się ogromnym zainteresowaniem.  Licznie przybyli uczestnicy reprezentowali gminy i miasta powiatu legnickiego, a także powiatów ościennych. Wśród uczestników byli również reprezentanci miasta Legnicy oraz pracownicy legnickich spółdzielni mieszkaniowych.

Prelegentami szkolenia byli wysokiej klasy specjaliści z zakresu ochrony drzew, w tym ochrony drzew w procesie inwestycyjnym, reprezentujący takie organizacje jak: Instytut Drzewa, Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu, Federację Arborystów Polskich oraz Związek Szkółkarzy Polskich.

Tematem wydarzenia była ochrona drzew i  uświadomienie słuchaczom wysokiej wagi  zagadnienia dotyczącego ochrony środowiska, w tym ochrony powietrza i przeciwdziałania skutkom zmian klimatu, a także  przekazanie specjalistycznej wiedzy m.in. z zakresu kompensacji przyrodniczej i planowania inwestycji w kontekście ochrony zieleni.

Zaprezentowane zostało także podsumowanie działań przeprowadzonych przez Powiat Legnicki w zakresie nasadzeń drzew w pasach dróg powiatowych.

Już w najbliższych dniach na stronie internetowej Powiatu Legnickiego udostępnimy Państwu do pobrania darmową publikację podsumowującą zaprezentowane w trakcie ww. szkolenia informacje przydatne zarówno dla pracowników samorządowych, jak i dla każdego mieszkańca.

Logo: Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu
Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.