w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego reprezentowanym przez Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Grzegorza Macko podpisana została umowa na realizację operacji „Scalanie Gruntów”. Ze strony Powiatu Legnickiego umowę podpisali: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska-Soboń.

W ramach zadania: „Scalanie gruntów wsi Niedźwiedzice, gmina Chojnów, powiat legnicki” postępowaniem scaleniowym objętych zostanie prawie 1274 ha. Na obszarze znajduje się  95 gospodarstw rolnych. Kwota przyznanego dofinansowania w ramach umowy to 15,8 mln zł. Zadanie w 63,63 % finansowane będzie ze środków europejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz środków krajowych.

W wyniku realizacji zadania nastąpi poprawa warunków gospodarowania na obszarze scalenia poprzez racjonalne ukształtowanie rozłogu gruntów i stworzenie funkcjonalnej sieci dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych oraz poprawa walorów krajobrazowych.

podczas sesji Rady Gminy Chojnowa, w której zdalnie uczestniczył Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko, a osobiście  Starosta Legnicki Adam Babuśka,  Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński oraz Z-ca Dyrektora Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu Krzysztof Goleniowski szczegółowo omówiono zakres podpisanej umowy scaleniowej.

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Gminy Chojnów