Kolęda jest odbiciem duszy biednego i bogatego, chorego i zdrowego, dziecka i dorosłego. Przemawia zatem do wszystkich.

w  świetlicy wiejskiej w Konradówce odbyło się  integracyjne kolędowanie zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 w Chojnowie. Udział w wydarzeniu wzięli podopieczni placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy w Chojnowie: Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz  Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Chorych Długotrwale Unieruchomionych „Niebieski Parasol".

We wspólnej kolędzie uczestniczyli: Biskup Diecezji Legnickiej Jego Ekscelencja ks. Andrzej Siemieniewski,  Proboszcz i Dziekan Dekanatu Chojnów ks. dr Marek Osmulski, Ksiądz Proboszcz Tomasz Kwiecień oraz przedstawiciele władz samorządowych Gminy Chojnów.

Powiat Legnicki reprezentowali:  Starosta Legnicki Adam Babuśka, Członkowie Zarządu Powiatu Legnickiego: Grzegorz Gapski oraz Krzysztof Sowiński.

Podczas uroczystości uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie zaprezentowali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Przybyłych gości wprawił w zachwyt występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starym Łomie.

Kolędowanie jest jednym z najpiękniejszych zwyczajów świątecznych. W kolędach  odnaleźć można czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Kolędy są częścią naszej historii narodowej. Jest ich wiele. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek.

Wspólne śpiewanie kolęd stworzyło między zaproszonymi gośćmi  rodzinny nastrój, wywołało wzruszenie i wydobyło najpiękniejsze emocje.

Foto źródło: Urząd Gminy Chojnów