Palma wielkanocna jest nieodłącznym elementem Wielkanocy. Symbolizuje triumf Chrystusa oraz męczeństwo śmierci. W Niedzielę Palmową – dzień, który kończy okres Wielkiego Postu i zarazem rozpoczyna Wielki Tydzień – tradycyjnie święcimy palmy.

Gałązki palmy wielkanocnej symbolizują odnawiające się życie i radość. Z inicjatywy Wicestarosty Legnickiego Janiny Mazur pracownice Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych wzięły udział w warsztatach tworzenia palm wielkanocnych, które  prowadziła  Pani Emilia Komaniecka  – utalentowana artystycznie  pracownica Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach. Tradycyjnie już własnoręcznie Panie przygotowały  wielokolorowe i niepowtarzalne palmy. Z suszonych kwiatów, traw, witek wierzbowych, bazi, bukszpanu powstały piękne palmy, które przyozdobione kolorowymi wstążkami i krepiną wręczone zostały m.in. Przewodniczącemu Rady oraz  Zarządowi Powiatu Legnickiego.

Niech ten symboliczny akcent wprowadza w szczególny i refleksyjny nastrój Świat Wielkanocnych.

Wielkanoc to jedno z najbarwniejszych i najradośniejszych świąt chrześcijańskich. Ogólna dostępność palm wielkanocnych w okresie przedświątecznym sprawia, że coraz mniej osób decyduje się na samodzielne wykonanie palmy wielkanocnej. My jednak zachęcamy do jej wykonania, ponieważ oprócz atrakcyjnie spędzonego wolnego czasu to doskonały sposób na zacieśnianie więzów rodzinnych.