po raz XV odbył się konkurs „Znam powiat legnicki jak swój dom”, którego organizatorem  jest Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Legnicy.

W konkursie brało udział pięć drużyn 3 -osobowych. Po rozwiązaniu testu krajoznawczego o naszym powiecie, zadaniu polegającym na rozpoznawaniu 10 zdjęć obiektów znajdujących się w naszym regionie oraz oceny plakatu nt. „Moja rzeka” wyłoniono zwycięzców:

W kategorii szkoły podstawowe:

• I miejsce: Szkoła Podstawowa w  Miłkowicach,
  • II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Jana Wyżykowskiego w  Krotoszycach.

W kategorii szkoły średnie:

• I miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Technikum Numer 1 w Legnicy,
  • II miejsce: Zespół Szkól Ogólnokształcących Nr 4  im. Bohdana Ihora Antonycza w Legnicy,
  • III miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy.

Udział w wydarzeniu wzięła Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, która wręczając pamiątkowe dyplomy, książki i upominki  pogratulowała uczestnikom zainteresowań, a laureatom zwycięstwa.  Konkurs uwieńczył spacer uczniów i opiekunów z przewodnikiem po najciekawszych zakątkach Legnicy.