Wizerunek budynków szkolnych zmienia się z roku na rok. Po termomodernizacji obiektów szkolnych i remoncie hali sportowej przy ul. Witosa to kolejna inwestycja w szkole, a także w budynku przy ul. Wojska Polskiego, gdzie wcześniej wyremontowano zaplecze sanitarne przy sali sportowej,  toalety w całym budynku szkolnym oraz wymieniono nawierzchnię w części przy budynku.

23.05 br. odbył się odbiór inwestycji pn.: „Modernizacja podwórka przy ul. Wojska Polskiego  w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie”. Zadanie  przyczyniło się do poprawy funkcjonalności, estetyki i bezpieczeństwa terenu szkoły.

Udział w wydarzeniu wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski, Rany Powiatu Jan Łukasz, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń, Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Wanda Gołębiowska, a także licznie zaproszeni goście.

Inwestycja objęła swoim zakresem: wymianę nawierzchni parkingu przy budynku szkoły wraz z wykonaniem odwodnienia i nowej podbudowy, usunięcie pozostałości po starej kotłowni (zsyp, żuraw), zabudowę przed wejściem do pomieszczeń piwnicznych i kotłowni oraz montaż automatycznie zamykanej bramy.

Łączna kwota inwestycji to 772.523,54 zł.

Wykonawcą zadania była Firma Brukarska „GRANIT-BRUK” Mirosław Furmanek.

Nadzór inwestorski pełnił Pan Jerzy Zatylny z Lwówka Śląskiego.