2 czerwca br. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach odbyła się wyjątkowa i podniosła uroczystość. Obchodzące 60-lecie działalności Koło TPD DAR SERCA” otrzymało SZTANDAR ufundowany przez społeczeństwo gminy Kunice i działaczy TPD.  Nadany Sztandar jest pierwszym w naszym powiecie, drugim  w Polsce, a dziesiątym w historii TPD.

Powiat Legnicki reprezentowała Wicestarosta Legnicki Janina Mazur. Ponadto w uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP  Ewa Szymańska, członek prezydium Zarządu Głównego TPD Zygmunt Nowaczyk, Biskup Legnicki ks. profesor Andrzej Siemieniewski, Wiceprzewodniczący Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizującego TPD — Prezes Oddziału Koszalińskiego TPD Henryk Zabrocki, przedstawiciele władz samorządowych Gminy Kunice, fundatorzy sztandaru, dyrektorzy okolicznych szkół i przewodniczący kół TPD oraz władze Legnickiego Oddziału Okręgowego TPD i Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD z Prezesem Kazimierzem Pleśniakiem.

Decyzją Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD z/s w Legnicy Koło Przyjaciół Dzieci „DAR SERCA” otrzymało sztandar za 60-letnią aktywną działalność dla dobra dzieci i ich rodziców. Na ręce przewodniczącej tego koła Elżbiety Kaźmierowskiej sztandar przekazali: Członek Prezydium ZG TPD Zygmunt Nowaczyk, prezes TPD Kazimierz Pleśniak i Wicestarosta Legnicki Janina Mazur. Sztandar został udekorowany zbiorową odznaką  „Przyjaciel Dziecka”. Podczas wydarzenia uhonorowano ośmioro  nauczycieli tytułem „Zasłużony dla TPD” i „Przyjaciel Dziecka” oraz wręczono puchary i medale zwycięzcom  zorganizowanego „Biegu  60 m na 60-lecie”.

Henryk Zabrocki wręczył na ręce przewodniczącej koła złoty dyplom „Krajowego komitetu wychowania resocjalizującego TPD”.

Poświęcenia sztandaru dokonał Biskup Legnicki ks. prof. Andrzej Siemieniewski. Zygmunt Nowaczyk w imieniu prezesa ZG TPD wręczył prezesowi Kazimierzowi Pleśniakowi – „Godność Przyjaciela Dziecka” za 33-letnią działalność w TPD. Zarząd Legnickiego Okręgu TPD przyznał Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach tytuł „Szkoły Szczególnie Przyjaznej Dzieciom”.

Uroczystość, która była lekcją patriotycznego i obywatelskiego wychowania, zakończyła się barwną częścią artystyczną w wykonaniu uczniów. Uroczystości towarzyszyła imponująca wystawa osiągnięć Koła w 60-leciu.